| Article number: | 8799910_P |
| Printing size Front: | 30 x 80 mm |
| Delivery time: | delivery time of 9 working days (incl. print) |
| Material: | Recycled PET |
| Size: | ø 6 x 20.5 cm |
| Capacity: | 500 ml |
| Weight: | 400 gr. |
| Minimum quantity: | 10 |
| Technique: | Printing |
Do you fancy the delicious Tony's Chocolonely Easter eggs? And looking for a great Easter gift? Then check out this one. It's a water bottle made of recycled plastic, filled with the Fairtrade Tony eggs.
The bottle is available in 9 colours. You can have it printed with your logo or text in max. 4 colours. The result is a wonderful customised Easter gift!
- Filled with Tony's Chocolonely Easter eggs
- Bottle available in 9 colours
- Holds 500 ml
- Not suitable for carbonated drinks
Please find the pricing for this product below:
| From 10 pieces | |
| From 25 pieces | |
| From 50 pieces | |
| From 100 pieces | |
| From 250 pieces |
| Image | Colour | Current stock |
|---|---|---|
|
|
Red | 787 |
|
|
Orange | 2090 |
|
|
Royal blue | 1126 |
Supplying artwork
You can upload your artwork directly when ordering, or at a later time (you will receive an e-mail). Preferably submit your file(s) in one of the following formats: vector .AI, vector .EPS, vector .PDF or .SVG. Read all about supplying artwork in the frequently asked questions. You will always receive a digital proof for approval. Questions? Please contact us via +31342 745 770 or info@greengiving.eu.
1
| 1. | Front | 30 x 80 mm |
Frequently asked questions
All you need to know about Easter gifts
What do you give your staff for Easter?
There’s plenty to choose from! Think of a stylish Dopper, a seed paper card or a Tony’s Chocolonely chocolate bar. For more information, visit our Easter gifts blog.
Do you have Easter gifts that fit through the letterbox?
Yes, think of cards or gifts in a letterbox box. Contact us to discuss the options!
