- always taking care
- digital proof before production
- free quote within 4 hours
- free delivery
| Article number: | 883229302 |
| Printing size Back: | 40 x 80 mm |
| Engraving size Back | Engraving: | 50 x 80 mm |
| Delivery time: | delivery time of 9 working days (incl. print) |
| Size: | 6.9 x 10.4 x 1.6 cm |
| Weight: | 240 gr. |
| Minimum quantity: | 10 |
| Technique: | Printing or engraving |
| Material: | Recycled aluminium |
| Capacity: | 10.000 mAh |
The Quantum RCS ultra-fast magnetic power bank is made from recycled aluminium and recycled plastics. With a capacity of 10,000 mAh, it effortlessly charges smartphones – wirelessly and with powerful 25W fast charging. Thanks to the magnetic function, your device stays securely in place while charging.
On the back, you can have your logo printed in multiple colours or opt for a refined engraving. A smart way to give your brand lasting power!
- Made from recycled materials
- 10,000 mAh with 25W (magnetic) fast charging
- Full-colour print or engraving
Please find the pricing for this product below:
| Sample* | |
| From 10 pieces | |
| From 25 pieces | |
| From 50 pieces | |
| From 100 pieces | |
| From 250 pieces |
* Please note: samples will be delivered without printing!
Er is geen voorraadinformatie beschikbaar voor het product Magnetic power bank.
Supplying artwork
You can upload your artwork directly when ordering, or at a later time (you will receive an e-mail). Preferably submit your file(s) in one of the following formats: vector .AI, vector .EPS, vector .PDF or .SVG. Read all about supplying artwork in the frequently asked questions. You will always receive a digital proof for approval. Questions? Please contact us via +31342 745 770 or info@greengiving.eu.
1
| 1. | Back | 40 x 80 mm |
50 x 80 mm
| 1. | Back | Engraving | 50 x 80 mm |
