| Article number: | 8792212 |
| Engraving size Front: | 10 x 45 mm |
| Engraving size Back: | 10 x 45 mm |
| Delivery time: | delivery time of 7 working days (incl. print) |
| Size: | 13.3 x 3.6 cm |
| Weight: | 134 gr. |
| Minimum quantity: | 100 |
| Technique: | Engraving |
| Material: | Bamboo |
With this handy key ring on your key ring, you will always have a bottle opener, corkscrew and pocket knife to hand. The tool holder is made of bamboo, a natural material. Both sides can be engraved.
- Bamboo key ring with tools
- Engraving on both sides
Please find the pricing for this product below:
| Sample* | |
| From 100 pieces | |
| From 250 pieces | |
| From 500 pieces | |
| From 1000 pieces | |
| From 2500 pieces |
* Please note: samples will be delivered without printing!
Er is geen voorraadinformatie beschikbaar voor het product 3-in-1 bamboo keychain.
Supplying artwork
You can upload your artwork directly when ordering, or at a later time (you will receive an e-mail). Preferably submit your file(s) in one of the following formats: vector .AI, vector .EPS, vector .PDF or .SVG. Read all about supplying artwork in the frequently asked questions. You will always receive a digital proof for approval. Questions? Please contact us via +31342 745 770 or info@greengiving.eu.
1
| 1. | Front | 10 x 45 mm |
1
| 1. | Back | 10 x 45 mm |
Frequently asked questions
All you need to know about keychains
Can I have my logo engraved on a keyring?
Of course, we offer various keyrings in our range that can be engraved with your logo or text. This gives the keyring a luxurious and professional appearance.
What material are the keyrings made of?
Our sustainable keyrings are made from eco-friendly materials such as bamboo, wood, cork or recycled plastic. This way, you can promote your brand in a responsible way!
What is the delivery time for printed or engraved keyrings?
The delivery time depends on the type of keyring and the personalisation, but you can usually expect 7 to 14 working days after approval of the design.
