- always taking care
- digital proof before production
- free quote within 4 hours
- free delivery
| Article number: | 883091202 |
| Printing size Front (top): | 60 x 5 mm |
| Printing size Front (bottom): | 60 x 5 mm |
| Delivery time: | delivery time of 9 working days (incl. print) |
| Size: | 10 x 10 x 1.9 cm |
| Weight: | 181 gr. |
| Minimum quantity: | 10 |
| Technique: | Printing |
| Material: | Recycled ABS |
The Quantum wireless charger is made from RCS-certified recycled ABS and contains 66% recycled material. With 25W power, you can charge devices ultra-fast and magnetically, keeping them securely in place while charging. The USB-C connection ensures a stable power supply. Includes a 120 cm recycled TPE cable. Packed in FSC® mix kraft packaging and completely PVC-free – powerful and sustainable.
You can print the front on both the top and bottom sections in up to 4 colours. A smart choice for promoting your brand in a sustainable way.
- 25W magnetic wireless charging
- 66% recycled and RCS-certified
- Includes 120 cm recycled charging cable
Please find the pricing for this product below:
| Sample* | |
| From 10 pieces | |
| From 25 pieces | |
| From 50 pieces | |
| From 100 pieces | |
| From 250 pieces |
* Please note: samples will be delivered without printing!
| Image | Colour | Current stock |
|---|---|---|
|
|
Black | 2616 |
Supplying artwork
You can upload your artwork directly when ordering, or at a later time (you will receive an e-mail). Preferably submit your file(s) in one of the following formats: vector .AI, vector .EPS, vector .PDF or .SVG. Read all about supplying artwork in the frequently asked questions. You will always receive a digital proof for approval. Questions? Please contact us via +31342 745 770 or info@greengiving.eu.
1
| 1. | Front (top) | 60 x 5 mm |
1
| 1. | Front (bottom) | 60 x 5 mm |
